İnternete ampulle bağlanacağız

Ampullerin bir gün WiFi’ı silip süpüreceği aklınıza gelir miydi? İşte yeni araştırma ve sonuçları..
Kaynak: ekolay.net
Markafoni’den yapılan yazılı açıklamada, MIH-Allegro’nun gerçekleştirdiği satın almanın, markafoni Türkiye, markafoni Ukrayna ve markafoni grup şirketleri bünyesinde bulunan online ayakkabı mağazası Zizigo’yu içerdiği kaydedildi.

Bu hisse satışının, halihazırda Türkiye’nin yanı sıra Avustralya, Ukrayna ve Yunanistan’da da faaliyet göstermekte olan markafoni’nin 129 ülkede mevcut bulunan Naspers’ın geniş ağından yararlanmasına imkan vererek global bir marka olma sürecini hızlandırması açısından önem taşıdığına işaret edilen açıklamada, MIH-Allegro’nun da Türkiye’nin en büyük 3. e-ticaret kuruluşu olan Markafoni’nin hisselerini alarak, hızla gelişen Türkiye internet pazarında etkin bir şekilde yer almayı planladığı belirtildi.

Söz konusu satın almanın ardından markafoni’nin hisse yapısında da değişiklik yaşandığı ifade edilen açıklamaya göre, kurucu ortaklar haricindeki eski yatırımcıların çekilmesiyle beraber, şirketin hisseleri, markafoni Yönetim Kurulu Başkanı Sina Afra, markafoni Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Tatari, markafoni Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Emre Sarı ve MIH-Allegro arasında paylaşılmış oldu.

Hisse dağılımındaki bu değişiklik yönetimi etkilemeyecek ve markafoni Yönetim Kurulu Başkanı Sina Afra, markafoni Yönetim Kurulu Üyeleri Tolga Tatari ve Ahmet Emre Sarı görevlerini sürdürecekler.

Kaynak: ekolay.net

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: