Türk yazılımın dünya çapında başarısı Phonsai

Türk yazılımı Phonsai, dünyanın en beğenilen mobil uygulamaları arasına girdi.

Bircom tarafından iki yıllık bir ar-ge sonunda geliştirdiği mobil uygulama geliştirme platformu Phonsai, adını global platformlarda da duyurmaya başladı. Intel’in AppUp uygulama mağazasına kabul edilir edilmez, kullanıcıların oylarıyla tüm uygulamalar içinde en beğenilen uygulama olan Phonsai, dünyanın önde gelen BT otoritelerinden ITBusinessEdge.com tarafından da Intel AppUp uygulama mağazasındaki En İyi 10 Yardımcı Program arasında ikinci sırada gösterildi.

Intel Atom işlemcili kişisel bilgisayarlar, netbook ve tablet bilgisayarların içinde bulunduğu ve kullanıcıların yazılım ürünlerini bilgisayarlarına indirerek kullanabildikleri global bir platform olan Intel AppUp yazılım mağazası Ocak ayında duyurulmuş ve sadece 1,5 ayda 450.000 kullanıcıya ulaşarak dünyanın bu alandaki en önemli platformlardan biri haline gelmişti. ITBusinessEdge.com okuyucularına Phonsai’yi şu sözlerle tanıttı: “Kod yazmadan çok sayıda platforma yönelik kendimobil uygulamalarınızı yaratan Phonsai, sıradan PC kullanıcılarının kolayca mobil uygulama geliştirmesi için tasarlandı. Phonsai, iPhone, Blackberry, J2ME, Symbian ve Windows Mobile platformlarına yönelik mobil uygulamalar hazırlıyor.”

Benzersiz özellikleriyle uluslararası alanda dikkat çekiyor
Halen dünya çapında 400 bine yakın kişinin cep telefonu ya da mobil cihazına yüklenmiş durumda bulunan Phonsai, dakikalar içinde katalog, broşür gibi mobil araçlar geliştirmeyi mümkün kılıyor. Bircom tarafından TÜBİTAK desteğiyle üretilen bir yazılım olan Phonsai, artık Intel AppUp üzerinden dünya çapında binlerce şirket tarafından, kendi mobil uygulamalarını geliştirmeleri amacıyla da kullanılıyor. Phonsai mobil pazarlama yapan, şirket içi eğitimleri olan, son kullanıcıya destek veren,çağrı merkezi olan tüm firmaları hedefleyen geniş bir yelpazeye hitap ediyor. Bu nedenle Intel AppUp platformunun Phonsai’yi dünyada satılan tüm Intel Atom işlemcili bilgisayarlara dağıtacak olması büyük önem taşıyor.

Phonsai, AppUp platformunda son kullanıcılara yönelik temel özellikleriyle bulunuyor. Ürünübireysel olarak deneyen ve kurumsal versiyona geçmek isteyen firmalar içinse devreye Bircom giriyor. Kullanıcıların mobil uygulama geliştirmek için teknik bir bilgiye ihtiyacı olmaması ve Phonsai ile oluşturulan uygulamanın birçok telefonda çalışması Phonsai’yi ayrıcalıklı kılıyor.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: